PTC10LH01-503A1010
Piher
Category: Resistors
TRIMMER 50K 0.33W 1TURN; Track Resistance:50kohm; No. of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:PTC-10 Series; Power Rating:330mW; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C