PTC10LV10-103A2020-
Piher
TRIMMER 10K 0.33W 1TURN; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:PTC-10 Series; Power Rating:330mW; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)