PTC15LV02-103A2020
Piher
Category: Resistors
TRIMMER 10K 0.5W 1TURN; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:PTC-15 Series; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)