PTC15NV02-105A2020
Piher
Category: Resistors
TRIMMER 1M 0.5W 1TURN; Track Resistance:1Mohm; No. of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:PTC-15 Series; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:-500ppm/°C to +300ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)