PX3EG1BS025BSAAX
Honeywell S&C
Category: Pressure Sensors
PRESSURE SENSOR 25BAR G 1/4; Operating Pressure Max:25bar; Sensor Output:Ratiometric; Pressure Measurement Type:Sealed Gauge; Voltage Rating:5VDC; Port Style:G1/4; Supply Current:3mA; Product Range:PX3 Series