PX3MN1BS200PSAAX
Honeywell S&C
Category: Pressure Sensors
PRESSURE SENSOR 200PSI 1/4"-18 NPT; Operating Pressure Max:200psi; Sensor Output:Ratiometric; Pressure Measurement Type:Sealed Gauge; Voltage Rating:5VDC; Port Style:1/4" - 18 NPT; Supply Current:3mA; Product Range:PX3 Series