Q14F3CXXG12E
APEM
Category: Panel Mount Indicators
INDIC FLUSH CHROME GREEN 12VDC IP67; LED Colour:Green; Operating Voltage:12VDC; Mounting Hole Dia:14mm; Forward Current If:20mA; Luminous Intensity:5mcd; IP / NEMA Rating:IP67; Packaging:Each; Product Range:Q Series; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Forward Voltage:12VDC; Viewing Angle:100°