Q14P1CXXG24E
APEM
Category: Panel Mount Indicators
PANEL MOUNT INDICATOR LED 14MM GREEN 2.2V; LED Color:Green; Operating Voltage:24VDC; Mounting Hole Dia:14mm; Forward Current If:20mA; Luminous Intensity:40mcd; IP / NEMA Rating:IP67; Packaging:Each; Product Range:Q Series