Q22P1CXXR12E
APEM
Category: Panel Mount Indicators
PANEL MOUNT INDICATOR LED 22MM RED 5.7V; Mounting Hole Dia:22mm; LED Color:Red; Forward Current If:40mA; Forward Voltage:5.7V; Luminous Intensity:80mcd; Packaging:Each; Supply Voltage:12V; Viewing Angle:100°