Q6F1CXXR12E
APEM
Category: Panel Mount Indicators
LED INDICATOR PANEL 6MM RED 12VDC; LED Colour:Red; Operating Voltage:12VDC; Mounting Hole Dia:6mm; Forward Current If:20mA; Luminous Intensity:10mcd; IP / NEMA Rating:IP67; Packaging:Each; Product Range:Q Series; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017)