Q8P1BXXG12E
APEM
Category: Panel Mount Indicators
LED INDICATOR PANEL 8MM GREEN 12VDC; LED Colour:Green; Operating Voltage:12VDC; Mounting Hole Dia:8mm; Forward Current If:20mA; Luminous Intensity:60mcd; IP / NEMA Rating:IP67; Packaging:Each; Product Range:Q Series; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017)