Q8P1BXXR110E
APEM
Category: Panel Mount Indicators
PANEL MOUNT INDICATOR LED 8MM RED 2V; LED Color:Red; Mounting Hole Dia:8mm; Operating Voltage:110VAC; Forward Current If:6mA; Luminous Intensity:50mcd; IP / NEMA Rating:IP67; Packaging:Each; Product Range:Q Series ;RoHS Compliant: Yes