QSB15024S15
XP Power
Category: DC-DC Converters
DC-DC CONVERTER 150W 15V 10A; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:150W; Output Voltage - Output 1:15V; Output Current - Output 1:10A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:QSB Series; Input Voltage DC Min:9V; Input Voltage DC Max:36V; DC / DC Converter Output Type:Fixed Adjustable; DC / DC Converter Type:Half Brick; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Approvals & Standards:UL; Width:57.9mm; Height:13.2mm; Depth:61mm