QSH6018-86-28-310
Trinamic
Category: Motors and Drives
STEPPER MOTOR 4-PH 2.8A 3.1N-M; Coil Type:Bipolar; Torque Max:3.1N-m; Current Rating:2.8A; No. of Phases:Four Phase; Resistance:1.5ohm; Inductance:6.8mH; Inertia:840g-cm²; Product Range:QMot QSH6018 Series