R161075000
Radiall Ltd
Category: RF and Coaxial Connectors
RF COAXIAL N STRAIGHT PLUG 50OHM; Connector Type:N Coaxial; Connector Body Style:Straight Plug; Coaxial Termination:Crimp; Impedance:50ohm; Coaxial Cable Types:RG165 RG213; Contact Material:Brass; Contact Plating:Gold Plated Contacts; Frequency Max:11GHz; Connector Mounting:Cable Mount; Product Range:-; Body Plating:Bright Bronze; Coaxial Type:RG165/U RG213/U RG215/U URM67 URM102 KX4; Connector Mounting Orientation:Cable; Insulation Resistance:5000Mohm; Material:Brass; No. of Mating Cycles:500; Operating Frequency Max:11GHz; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Termination Method:Crimp; Voltage Rating V AC:850V