RC0201FR-0710ML
Yageo Europe
Category: Resistors
RES THICK FILM 10M 1% 0.05W 0201; Resistance:10Mohm; Voltage Rating:-; Resistor Case Style:0201 [0603 Metric]; Power Rating:50mW; Resistance Tolerance:± 1%; Product Range:RC Series; Packaging:Cut Tape; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); MSL:MSL 1 - Unlimited; Resistor Mounting:Surface Mount Device