RC0402FR-073M3L
Yageo Europe
Category: Resistors
RES THICK FILM 3M3 1% 0.063W 0402; Resistance:3.3Mohm; Voltage Rating:50V; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Power Rating:63mW; Resistance Tolerance:± 1%; Product Range:RC Series; Packaging:Cut Tape; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); External Depth:0.35mm; External Length / Height:1mm; External Width:0.5mm; MSL:MSL 1 - Unlimited; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:100V; Resistor Mounting:Surface Mount Device; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C