RCP8002115/120VAC
Carlo Gavazzi
Category: Relays
RELAY DPDT 250VAC 30VDC 10A; Contact Configuration:DPDT; Coil Voltage:120VAC; Contact Current:10A; Product Range:RCP Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:250VAC; Relay Terminals:Quick Connect