RDE5C2E120J2K1H03B
Murata Electronics (UK) Ltd.
Category: Capacitors
CAP 12PF 250V MLCC RADIAL; Capacitance:12pF; Voltage Rating:250V; Product Range:RDE Series; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)