REM3.5E-1205S/R8/A/CTRL
RECOM Power Inc.
Category: DC-DC Converters
DC-DC CONVERTER 5V 0.7A; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:3.5W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:700mA; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:- RoHS Compliant: Yes