RHE5G2A101J0M1H03A
Murata Electronics (UK) Ltd.
Category: Capacitors
CAP 100PF 100V MLCC RADIAL; Capacitance:100pF; Voltage Rating:100V; Product Range:RHE Series; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:X8G; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)