RHE5G2A151J0K1H03B
Murata Electronics (UK) Ltd.
Category: Capacitors
CAP 150PF 100V MLCC RADIAL; Capacitance:150pF; Voltage Rating:100V; Product Range:RHE Series; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:X8G; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)