RK73B1JTTD205J
KOA Speer
Category: Resistors
RES THICK FILM 2M 5% 0.1W 0603; Resistance:2Mohm; Voltage Rating:50V; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance: 5%; Product Range:RK73B Series; Packaging:Cut Tape; Resistor Element ;RoHS Compliant: Yes