RK73B2BTTD301J
KOA Speer
Category: Resistors
RES, 300R, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistance:300ohm; Product Range:RK73B Series; Voltage Rating:200V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance: 5%; Temperature Coefficient: 200ppm/C; Automotive Qualification Standard:-; No. of Pins:2Pins; Reel Quantity:5000; Resistor Mounting:Surface Mount Device