RL2512FK-070R27L
Yageo Europe
Category: Resistors
RES THICK FILM 0R27 1% 1W 2512; Resistance:0.27ohm; Voltage Rating:-; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Product Range:RL Series; Packaging:Cut Tape; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 600ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); External Depth:3.2mm; External Length / Height:0.55mm; External Width:6.35mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Mounting:Surface Mount Device