RP20-2405SFW
RECOM Power Inc.
Category: Power Supplies
DC/DC CONVERTER 20W 4:1 5.5V; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:20W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:4A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:-; Input Voltage DC Min:9V; Input Voltage DC Max:36V; DC / DC Converter Output Type:Fixed; DC / DC Converter Type:DIP; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Approvals & Standards:UL; Width:25.4mm; Height:10.2mm; Depth:50.8mm; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Approval Bodies:UL; Isolation Voltage:1.6kV; No. of Outputs:1Outputs; Power Rating:20W