RR0510R-510-D
Susumu
Category: Resistors
THIN FILM RESISTOR 51 OHM 63mW 0.5%; Product Range:RR Series; Resistance:51ohm; Power Rating:63mW; Resistance Tolerance: 0.5%; Voltage Rating:25V; Resistor Case Style:0402 ^1005 Metric]; Packaging:Cut Tape; MSL:-; No. of Pins:2