RR0816P-302-B-T5
Susumu
Category: Resistors
RES THIN FILM 3K 0.1% 0.063W 0603; Resistance:3kohm; Voltage Rating:75V; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Power Rating:63mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Product Range:RR Series; Packaging:Cut Tape; Resistor Element Material:Thin Film; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited; No. of Pins:2Pins; Resistor Mounting:Surface Mount Device