RTM5005/15-WH
CamdenBoss
Category: Enclosures, Boxes and Cases
BOX DIECAST NYLON COATED; Enclosure Type:Multipurpose; Enclosure Material:Aluminium; IP Rating:IP54; NEMA Rating:-; External Height - Metric:50mm; External Width - Metric:82mm; External Depth - Metric:152mm; Body Colour:White; External Height - Imperial:1.969"; External Width - Imperial:3.228"; External Depth - Imperial:5.984"; Product Range:5000 Series; No. of Switch Holes:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Coating:Nylon (Polyamide); Fixing Hole Diameter:1.5mm; Lid Depth:4mm