RV1H-G-D60
IDEC Corporation
Category: Relays
RELAY SPDT 250VAC 6A; Contact Configuration:SPDT; Coil Voltage:60V; Contact Current:6A; Product Range:RV1H Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:250VAC; Relay Terminals:Quick Connect