RV4NAYSK502A
Honeywell S&C
Category: Resistors
CONDUCTIVE PLASTIC POTENTIOMETER 5KOHM 10% 2W; Track Resistance:5kohm; Power Rating:2W; Resistance Tolerance: 10%; Product Range:RV4 Series; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1