RV8H-L-AD110-C1D2
IDEC Corporation
Category: Relays
RELAY SPDT 250VAC 30VDC 6A; Contact Configuration:SPDT; Coil Voltage:110V; Contact Current:6A; Product Range:RV8H Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:250VAC; Relay Terminals:Quick Connect ;RoHS Compliant: Yes