RWS1000B-48
TDK Lambda
Category: Power Supplies
TDK-Lambda Embedded Switch Mode Power Supply SMPS, 48V dc, 21A, 1kW Enclosed, Input Voltage: 265 V ac, 340 V dc, Mounting Type: Chassis Mount, Panel Mount, Length: 198mm, Width: 127mm, Depth: 63mm, Weight: 2kg, Efficiency: 85 % @ 115 V ac, 88 % @ 230 V ac, Maximum Temperature: +60°C, Minimum Temperature: -20°C, MPN: RWS1000B-48