SCP-HO2.5GREY
IMO Precision Controls Ltd
Category: Terminal Blocks
TERMINAL BLOCK DIN RAIL 2POS 12AWG; No. of Positions:2Ways; Wire Size AWG Min:28AWG; Wire Size AWG Max:12AWG; Conductor Area CSA:2.5mm²; Wire Connection Method:Clamp; Rated Current:24A; Rated Voltage:500V; No. of Levels:1; Product Range:SCP Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)