SG73S1JTTD7502F
KOA Speer
Category: Resistors
RES, 75K, 1%, 0.125W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:75kohm; Product Range:SG73S Series; Voltage Rating:50V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance: 1%; Temperature Coefficient: 200ppm/C; Automotive Qualification Standard:-; External Depth:0.45mm; External Length / Height:1.6mm; External Width:0.8mm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:155C; Operating Temperature Min:-55C; Operating Temperature Range:-55C to +155C; Overload Voltage:100V; Resistor Mounting:Surface Mount Device