SR20-0.20-1%
Caddock Resistors
Category: Resistors
CURRENT SENSE RESISTOR 0.2 OHM 2W 1%; Resistance:0.2ohm; Power Rating:2W; Resistor Case Style:-; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:SR Series; Resistor Element Type:Thick Film; Temperature Coefficient:+100 -50ppm/ C ;RoHS Compliant: Yes