SSAF120100
ALPS ELECTRIC EUROPE GmbH
Category: Switches
NAVIGATION SWITCH 9 WAY SMD; Operating Force:0.5N; Contact Voltage AC Nom:-; Contact Voltage DC Nom:5V; Contact Current Max:20mA; Switch Terminals:Solder; No. of Directions:9; Product Range:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); Contact Current DC Max:20mA; Contact Voltage DC Max:5VDC; External Depth:10.5mm; External Length / Height:3mm; External Width:10.85mm; Height:1.4mm; Insulation Resistance Voltage:100VDC; No. of Electrical Operations:500000; No. of Mechanical Operations:500000; Operating Force Max:2.5N; Operating Temperature Max:60°C; Operating Temperature Min:-10°C; Proof Voltage:100VAC