SSCSNBN030PAAA5
Honeywell S&C
Category: Pressure Sensors
PRESSURE SENSOR; Operating Pressure Max:30psi; Sensor Output:Analogue; Pressure Measurement Type:Absolute; Voltage Rating:5V; Port Style:Axial; Supply Current:2mA; Product Range:SSC Series; External Depth:25.3mm ;RoHS Compliant: Yes