SWS150-12
TDK Lambda
Category: Battery Products
PSU ENCLOSED 12V 12.5A; No. of Outputs:1Outputs; Output Power Max:150W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:12.5A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Output Voltage - Output 4:-; Current Output 4:-; Input Voltage AC Min:85V; Input Voltage AC Max:265V; Power Supply Output Type:Adjustable Fixed; Product Range:-; Applications:Industrial Lighting Telecom; Approval Bodies:CE CSA EN UL; Efficiency:79%; External Depth:198mm; External Length / Height:51mm; External Width:99mm; Frequency Max:63Hz; Frequency Min:47Hz; Height:51mm; Hold Up Time:20ms; Input Frequency:63Hz; Leakage Current:0.75mA; Length:198mm; Line Regulation:48mV; Load Regulation:96mV; No. of Outputs:1 Output; Operating Temperature Max:60°C; Operating Temperature Min:-10°C; Output Current Max:12.5A; Output Ripple Voltage pk-pk:100mV; Output Voltage Max:13.2V; Output Voltage Min:10.8V; Power Rating:150W; Supply Frequency Max:63Hz