T21AH-M0607-103A2020-TA
Piher
Category: Resistors
POT 10K 0.25W LINEAR; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:T-21 Series; Potentiometer Mounting:Bushing; Shaft Diameter:6mm; No. of Gangs:1