T491S106K004AT
Kemet
Category: Capacitors
CAPACITOR TANT, 10UF, 4V, 15 OHM, 0.1, 3216-12; Capacitance:10µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Case Style:1206 [3216 Metric]; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Capacitor Mounting:SMD; Capacitor Terminals:SMD; ESR:15ohm RoHS Compliant: Yes