T491S155M020AT
Kemet
Category: Capacitors
CAPACITOR TANT, 1.5UF 20V, 15 OHM, 0.2, 3216-12; Capacitance:1.5µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Case Style:1206 [3216 Metric]; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Capacitor Mounting:SMD; Capacitor Terminals:SMD; ESR:15ohm RoHS Compliant: Yes