TC124-JR-072K2L
Yageo Europe
Category: Resistors
RESISTOR ARRAY ARC322 2K2; Resistance:2.2kohm; No. of Elements:4Elements; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Network Circuit Type:Isolated; Product Range:TC124 Series; No. of Pins:8Pins; Voltage Rating:50V; Power Rating per Element:62.5mW; Resistance Tolerance:± 5%; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); External Depth:1mm; External Length / Height:0.45mm; External Width:2mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Packaging:Cut Tape; Power Rating:63mW; Resistor Mounting:Surface Mount Device