TEN 20-2411WIR
TRACOPOWER
Category: Power Supplies
DC/DC CONVERTER 1 O/P 4A 5V; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:20W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:4A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:-; Input Voltage DC Min:9V; Input Voltage DC Max:36V; DC / DC Converter Output Type:Fixed Adjustable; DC / DC Converter Type:DIP; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Approvals & Standards:-; Width:25.4mm; Height:10.2mm; Depth:50.8mm; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); No. of Outputs:1Outputs