TEP 100-4818-CMF
TRACOPOWER
TRACOPOWER TEP 100 100W Isolated DC-DC Converter Chassis Mount, Vin 36 → 75 V dc, Vout 48V dc. Input Voltage Nominal: 48 V dc. Isolation Voltage: 2.25kV. Output Current: 2.1A. Package: Enclosed. Efficiency: 0.92. Minimum Temperature: -40°C. Maximum Temperature: +75°C. Load Regulation: 0.3. Line Regulation: 0.2. Length: 85mm. MPN: TEP 100-4818-CMF