TEP 75-2413WI
TRACOPOWER
Category: Power Supplies
CONVERTER DC DC 75W 15V 5A; DC / DC Converter Output Type:Fixed; No. of Outputs:1 Output; Input Voltage DC Min:9V; Input Voltage DC Max:36V; Output Power Max:75W; Output Voltage - Output 1:15V; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 1:5A; Output Current - Output 2:-; DC / DC Converter Mounting:Chassis; Approvals & Standards:IEC UL; Product Range:TEP 75WI Series; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); DC / DC Converter Type:Module; Efficiency:88%; External Depth:58mm; External Length / Height:12.7mm; External Width:61mm; Input Voltage Max:36V; Input Voltage Min:9V; Isolation Voltage:2.25kV; No. of Outputs:1Outputs; Output Current:5A; Output Current Max:5A; Output Voltage:15V; Output Voltage Nom.:15V; Power Rating:75W; Power Supply Output Type:Fixed