TEQ 200-4816WIR
TRACOPOWER
Category: Power Supplies
DC-DC CONVERTER 28V 7.5A; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:200W; Output Voltage - Output 1:28V; Output Current - Output 1:7.5A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:TEQ 200WIR Series; Input Voltage DC Min:19V; Input Voltage DC Max:75V; DC / DC Converter Mounting:Chassis; DC / DC Converter Output Type:Fixed Adjustable; Approvals & Standards:CSA EN IEC UL; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017)