TEQ 40-4823WIR
TRACOPOWER
TRACOPOWER TEQ 40WIR 40W DC-DC Converter Chassis Mount, Voltage in 18 → 75 V dc, Voltage out ±15V dc Railway, Input Voltage Nominal: 48 V dc, Isolation Voltage: 1.6kV dc, Output Current: 1.33A, Number of Outputs: 2, Efficiency: 89%, Railway Approved: Yes, Load Regulation: 1%, Minimum Temperature: -40°C, Maximum Temperature: +83 °C, +92 °C, Depth: 26.1mm, Length: 103mm, MPN: TEQ 40-4823WIR