THM 10-0521WI
TRACOPOWER
Category: Power Supplies
DC-DC CONV ISO POL 2 O/P 1A 5V; No. of Outputs:2 Output; Output Power Max:10W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:1A; Output Voltage - Output 2:-5V; Output Current - Output 2:1A; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:THM 10WI Series; Input Voltage DC Min:4.5V; Input Voltage DC Max:9V; DC / DC Converter Output Type:Fixed; DC / DC Converter Type:DIP; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Approvals & Standards:IEC 60601 UL; Width:20.3mm; Height:10.2mm; Depth:31.8mm; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); No. of Outputs:2Outputs