THM 10-4811WI
TRACOPOWER
Category: Power Supplies
DC-DC CONV ISO POL 1 O/P 2A 5V; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:10W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:2A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:THM 10WI Series; Input Voltage DC Min:18V; Input Voltage DC Max:75V; DC / DC Converter Output Type:Fixed; DC / DC Converter Type:DIP; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Approvals & Standards:-; Width:20.3mm; Height:10.2mm; Depth:31.8mm; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015)